Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

Oferujemy: diagnostykę komputerową, odczyt błędów, kasowanie błędów, kasowanie inspekcji serwisowej, naprawy w zakresie elektroniki i elektromechaniki, naprawy instalacji elektrycznych, naprawy układów ABS i z nim sprzężonych, naprawy układów poduszek powietrznych i klimatyzacji, naprawy układów nadmuchu klimatyzacji, naprawy układów sterowania silników benzynowych i diesla, regenerację przepustnicy, naprawy związane z filtrem cząstek stałych, wymianę wentylatorów i termostatów, regenerację i wymianę mechanizmów wycieraczek, elektrycznych szyb i centralnych zamków, regenerację i wymianę alternatorów i rozruszników, montaż haków holowniczych, alarmów, czujników parkingowych i blokad skrzyni biegów, oraz wiele innych.

W dzisiejszych czasach samochody marki Citroen wyposażone są w liczne komputery, które sterują pracą wielu elementów pojazdu. Często zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej informują kierowcę o różnego rodzaju usterkach.

Wielu Klientów podejmuje w tej sytuacji decyzję aby udać się do serwisu na tak zwane podpięcie do komputera. Jest to oczywiście właściwa droga, jednak podpięcie do komputera spowoduje tylko odczyt błędów lub próbę skasowania błędów. W przypadku gdy błędu nie uda się skasować oznacza to, że jest to błąd stały i auto wymaga naprawy elektromechanicznej. W tej sytuacji konieczna będzie pełna diagnostyka usterki, która da odpowiedź na pytanie jakie elementy należy wymienić lub naprawić.

Testery diagnostyczne mają wiele funkcji i mogą analizować wszelkie podzespoły pojazdu, nie dają jednak odpowiedzi na pytanie, które elementy naprawić lub wymienić. Komputery pokazują błąd układu, nie pokazując przyczyny. Przyczyn usterek może być bardzo wiele, powodując że diagnosta musi sprawdzić wiele elementów i wykonać wiele pomiarów.

Komputer nie zastąpi pracy diagnosty.

Pełna diagnostyka usterki polega na analizie wielu parametrów odczytywanych przez komputer, oraz na wykonaniu przez diagnostę wielu testów i pomiarów (pomiary ciśnień, podciśnienia, pomiary szczelności, pomiary wydajności, sprawdzenie jakości połączeń elektrycznych i obwodów, drożności wiązek elektrycznych i wiele innych), prowadzonych również w czasie jazdy testowo-pomiarowej.

Zalecamy naszym Klientom wymianę elementów elektronicznych i elektromechanicznych dopiero po pełnej diagnostyce problemu, aby naprawa była skuteczna. Pełna i właściwie wykonana diagnostyka komputerowa jest usługą droższą niż odczyt błędów (podpięcie pod komputer), ale umożliwia likwidacje usterki.