Home » Serwis » Wymiana i przechowywanie opon

Wymiana i przechowywanie opon

Wymiana letnich opon na zimowe zalecana jest przez nasz serwis i przez producentów, gdy temperatury spadają poniżej 7 stopni. Warto o niej pomyśleć wcześniej i nie zwlekać do ostatniej chwili aż spadnie śnieg a temperatury spadną poniżej zera. Wcześniejsza wymiana pozwoli uniknąć nieprzyjemnych kolejek. W niskich temperaturach opony letnie mają gorsza przyczepność do podłoża niż opony zimowe i bardziej się zużywają.

Opony zimowe w niskich temperaturach zapewniają lepsze przyspieszenie, krótszą drogę hamowania, oraz wyższy komfort jazdy związany z większą miękkością w tych warunkach.
Wymianę opon zimowych na letnie wykonujemy zwykle w miesiącu kwietniu, gdy temperatury często przekraczają 7 stopni. W wyższych temperaturach opony zimowe szybciej się zużywają niż letnie. Natomiast ze względu na Państwa bezpieczeństwo, z pewnością niskie temperatury bardziej pogarszają parametry jezdne opon letnich, w porównaniu z praca opon zimowych w wyższych temperaturach. Dlatego też większa staranność i pośpiech zalecany jest przed okresem zimowym.
W czasie wymiany opon doradzamy naszym Klientom czy ich opony na zmianę mają odpowiedni stan techniczny, a szczególnie bieżnika. Standardowo wykonujemy również wyważenie kół. Nasz serwis oferuje również przechowanie opon lub całych kół w suchym, ogrzewanym i ciemnym pomieszczeniu.