Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

Wymieniamy: uszczelki pod głowicą i deklem zaworowym, świece zapłonowe, świece żarowe, tłoki, pierścienie, wałki rozrządu, zawory, popychacze, śruby, paski klinowe, turbosprężarki, intercoolery,
Regenerujemy i wymieniamy zawory EGR, głowice, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i wiele innych elementów silnika.

Silnik to element centralny Twojego samochodu. Trzeba o niego dbać ze szczególna starannością, szczególnie jeśli pojawiają się niepokojące wycieki, spadki mocy, podwyższone zużycie paliwa, jeśli ubywa oleju silnikowego, jeśli ubywa płynu chłodniczego, jeśli pojawia się olej w płynie chłodniczym, jeśli silnik się przegrzewa, jeśli silnik nierównomiernie pracuje, falują obroty, jeśli zaobserwujemy dymienie z rury wydechowej i występują trudności z uruchomieniem, czy też gaśnie w czasie jazdy lub po uruchomieniu.

W tych wszystkich przypadkach zalecamy zdecydowanie przyprowadzenie samochodu do naszego serwisu. Wymienimy zużyte elementy, przeprowadzimy konieczne regulacje, wykonamy odpowiednie testy komputerowe i pomiary.

Szczególnie zwracamy uwagę Klientów na terminową, zalecaną przez Citroena wymianę rozrządu w autach, gdzie pękający pasek powoduje uszkodzenie układu zaworów, głowicy, co w następstwie prowadzi do bardzo drogich napraw bądź wręcz do wymiany silnika.