Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Wymieniamy: filtry przeciwpyłowe, parowniki, skraplacze, chłodnice, czynnik chłodzący, przewody klimatyzacji, regenerujemy i naprawiamy kompresory klimatyzacji.

Czynności przeglądowe obejmują sprawdzenie szczelności układu, uzupełnienie czynnika (nabijanie klimatyzacji) według norm Citroena oczyszczenie czynnika, czynnościom przeglądowym podlega kompresor, parownik, skraplacz i inne. Sprawdzamy efektywność chłodzenia układu klimatyzacji, wymianie podlega również filtr przeciwpyłowy, oraz układ jest odgrzybiany.

Zachęcamy zawsze naszych Klientów do systematycznego raz w roku przeglądu układu klimatyzacji. Systematyczne przeglądy zapobiegają późniejszym kosztownym naprawom.

Klimatyzacja w Państwa samochodach ma duże znaczenie w codziennej eksploatacji. Dzięki niej w okresie letnim możemy ochłodzić wnętrze pojazdu, obniżyć wilgotność powietrza, oraz je oczyścić. Układ klimatyzacji ma cechy higroskopijne (osusza wnętrze z wilgoci) co powoduje, że szczególnie w okresach przejściowych, gdy padają deszcze i jest podwyższona wilgotność powietrza, możemy dzięki niej odparować szyby, czy też nawet osuszyć ubranie. Ważną rzeczą jest jej regularne odgrzybienie likwidujące przykre zapachy we wnętrzu.

W czasie dużych upałów w lecie układ klimatyzacji jest bardzo obciążony. Jeśli powietrze jest pobierane z zewnątrz pojazdu (w przypadku korków w mieście, bądź gdy auto długo stoi na słońcu), temperatura pobieranego przez klimatyzację powietrza wynosi kilkadziesiąt stopni. Trudno jej osiągnąć wtedy odpowiednią skuteczność i siłę chłodzenia. Kompresor klimatyzacji pracuje cały czas, co powoduje również podwyższone zużycie paliwa. można temu zaradzić przechodząc przy podwyższonych temperaturach powietrza (powyżej 25 stopni) na obieg wewnętrzny powietrza w samochodzie. Wtedy powietrze pobierane z wnętrza pojazdu ma już obniżoną temperaturę i układ pracuje o wiele skuteczniej.

Często w rozmowach z Klientami słyszymy opinie, że klimatyzacja automatyczna, gdy auto stoi na parkingu w upale i wnętrze jest nagrzane do kilkudziesięciu stopni, pracuje w sposób bardzo wytężony i bardzo mocno działają nawiewy. Jest to powodem, że wielokrotnie Klienci ulegają przeziębieniom.

Jest na to rada, jeśli drażnią Państwa nadmierne siły nawiewu wystarczy przejść na tryb manualny w klimatyzacji automatycznej, wyregulować odpowiednio temperaturę i siłę nawiewu aby nie była męcząca. Przejście na tryb manualny wykonujemy zmieniając siłę nawiewu, bądź jego kierunki. Gdy wnętrze osiągnie oczekiwaną temperaturę, można przejść wtedy na tryb automatyczny, a praca klimatyzacji przestanie być uciążliwa.