Home » Warto Wiedziec » Czy opłaca się kupić używanego Citroena
auto używane

10

cze

Czy opłaca się kupić używanego Citroena

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy porównać względy ekonomiczne przy zakupie auta nowego i używanego. Kupując auto nowe należy się liczyć z bardzo dużym spadkiem jego wartości szczególnie w ciągu pierwszych trzech czterech lat, później proces ten przebiega wolniej. W zależności od modelu Citroen C1 C2 C3 C4 C5 i inne, spadki te trochę się różnią, ale średnio można przyjąć że są rzędu około 50 % i większe.

Dlatego też bardzo korzystnym jest zakup samochodu w tym wieku i w dobrym stanie technicznym. Auto zakupione na tych warunkach poniosło już poważną stratę na wartości. Spadek ten w zależności od modelu to kwoty 20, 25 30, 35 tys. i większe.

Kupując auto w dobrym stanie technicznym taniej o te wartości i chcąc przeznaczyć je na dalsze naprawy eksploatacyjne, będziemy mieli problem aby je rozsądnie wydać przez następnych wiele lat..

Są to bardzo duże oszczędności. Ta sama kalkulacja dotyczy także i starszych roczników, w ich przypadku pozostają nam jeszcze większe kwoty oszczędności, z tym że im starsze auto tym trudniej znaleźć egzemplarz w dobrym stanie technicznym, który posłuży nam jeszcze wiele lat.

Z tego wynika jeden nieodparty wniosek, że zakup używanego auta jest bardzo opłacalny, z tym że aby dokonać dobrego zakupu, zapraszamy na przegląd w naszym serwisie.